• 1
 • 2

23 czerwca 2024 r. – 12 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, do niedzieli po Mszy wieczornej.
 2. W dniu wczorajszym w kościele św. Mikołaja, ks. Bp Michał Janocha udzielił promocji lektora, kantora i ceremoniarza. Te posługi z naszej parafii przyjęło 9 kandydatów. Nowym lektorom, kantorowi i ceremoniarzom serdecznie gratulujemy.
 3. Jutro o godz. 17.00. Msza św. zbiorowa z racji przypadającej Uroczystości Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 4. Jutro o godz. 16.00. wyruszamy autokarem do Katedry Warszawskiej, gdzie podczas Uroczystego Odznaczenia Medalami „Zasłużony dla Archidiecezji Warszawskiej” zostaną odznaczeni przez Ks. Kard. Kazimierza Nycza, nasi parafianie: p. Piotr Pękacki, p. Ewa Potocka i p. Arkadiusz Kacprzak. Są jeszcze wolne miejsca w autokarze.
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00. Można zgłaszać intencje na nowennę i Msze św.
 6. W piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. rozpoczynająca się Koronką do Miłosierdzia Bożego, a zakończy się nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego przed Mszą św. wieczorną.
 7. W sobotę, 29 czerwca, uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msza o godz. 7.00 i 17.00. Tego dnia można uzyskać odpust zupełny dla posługujących się dewocjonaliami poświęconymi przez Ojca Świętego lub Biskupa pod warunkiem odmówienia Wyznania Wiary.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00. Msza św. w intencji naszych solenizantów: ks. Piotrów, kleryka Piotra i p. Piotra – organisty.
 9. Fundacja Klementyna z Białobrzeg organizuje akcję „Poczta obiadowa” to bezpłatna pomoc dla osób starszych, niepełnosprawnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej i mających problem z samodzielnym przygotowaniem ciepłego posiłku. Zapewniają im gotowane jedzenie trzy razy w tygodniu dostarczane do domu. Możemy zgłaszać osoby potrzebujące takiej pomocy i samemu włączyć się w ten wolontariat. Szczegóły programu i kontakt do organizatorów na plakacie pod chórem.
 10. W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje mszalne.
 11. Ks. Piotr prosi o wpłaty za pielgrzymkę na Mazury do 30 czerwca.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Gość Historia”, „Misyjne drogi” i dla dzieci „Małego Gościa”, które można nabyć w zakrystii.