• 1
 • 2

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia - 04.06.2023.

04 czerwca 2023 r. – Niedziela (9 Niedz. Zwykła)

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 1. Dzisiaj przypada I niedziela Miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 12.00. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Procesja Eucharystyczna wokół Kościoła. Po procesji spotkanie KŻR i wymiana Tajemnic Różańcowych. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
 2. Uroczystością Trójcy Przenajświętszej kończy się okres Komunii Świętej wielkanocnej.
 3. Jutro w poniedziałek o godz. 17.00. Msza św. za poleconych w tegorocznych wypominkach. Wypominki będą czytane od godz. 16.15.
 4. Zapraszamy na nabożeństwo Czerwcowe, każdego dnia po Mszy o godz. 17.00.
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00. Można zgłaszać intencje na nowennę i Msze św.
 6. W środę o godz. 19.00. przybędzie do naszej parafii ks. Bp Michał Janocha i udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży klas VIII, oraz poświęci nowe konfesjonały i Figurę Św. Jana Pawła II przed Kościołem.
 7. Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania przychodzi w tym tygodniu na próbę jutro o godz. 18.00. We wtorek od godz. 16.00. Spowiedź kandydatów do Bierzmowania i ich Rodzin.
 8. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku wspólna Procesja Eucharystyczna wyruszy z par. św. Mikołaja po Mszy św. sprawowanej o godz. 9.30. i przejdzie ulicami: Kościelną – Al. Niepodległości – Piłsudskiego – Wyszyńskiego - Jana Pawła II do naszego kościoła. Nasza Parafia ubiera dwa Ołtarze: Przy GOK-u, oraz w bramie u p. Marcinkowskich. Prosimy o włączenie się do ubierania ołtarzy. Na procesję zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza asystę, Rycerzy Zakonu Jana Pawła II, ministrantów i bielanki, dzieci Komunijne i Rocznicowe w swoich strojach, młodzież. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7.30.; 9.00; po zakończonej procesji oraz o 17.00.
 9. W Oktawie Bożego Ciała – od piątku, zapraszamy do udziału w procesji Eucharystycznej wokół kościoła po Mszy świętej wieczornej.
 10. W piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. rozpoczynająca się Koronką do Miłosierdzia Bożego, a zakończy się nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego przed Mszą św. Wieczorną.
 11. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na cele parafialne. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, i dla dzieci „Małego Gościa”, które można nabyć w zakrystii.
 13. W ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy z naszej parafii do Domu Ojca śp. +Krystynę Miziołek. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie.